Izglītība
informatīvā filma „Klimata pārmaiņas – iespējas un izaicinājumi”.

filma „Klimata pārmaiņas – iespējas un izaicinājumi”.

Stāsts par  klimata pārmaiņām Baltijas jūras reģionā un rāda piemērus, kā dažādas organizācijas Zviedrijā, Somijā, Krievijā, Latvijā, Igaunijā un Vācijā meklē jaunus risinājumus, lai mazinātu klimata pārmaiņu ietekmi un pielāgotos izmaiņām.

 

Filmā atspoguļotas inovatīvas lauksaimniecības metodes Vācijā, naturālās saimniecības un dabas aizsardzības piemēri no Krievijas, arī stāsti par atkritumu izgāztuves saimniecību Latvijā, videi draudzīgu privātā un sabiedriskā transporta sistēmu Zviedrijā un zaļās enerģijas izmantošanu rūpniecības nozarē Somijā. Filmā  apkopotas Igaunijas ekoskolas skolotāju un audzēkņu ilgtspējīgas idejas.

Informatīvā filma „Klimata pārmaiņas – iespējas un izaicinājumi” uzņemta 2011.gadā valsts SIA „Vides projekti” filmu studijā projekta „BalticClimate – Baltijas reģionālā un vietējā attīstība klimata pārmaiņu izraisīto izaicinājumu un iespēju kontekstā” ietvaros.

Filmas režisore, scenārija un teksta autore ir raidījuma „Vides fakti” žurnāliste Sandra Baltruka, producente – Margarita Apine, konsultants – Andis Mizišs.

Filma ir apskatāma arī projekta BalticClimate mājas lapā www.balticclimate.org


© nvo.ise-lv.eu